CZEŚĆ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ!

I tylko pamięć została

Po tej katyńskiej nocy...

Pamięć nie  dała się zgładzić,

Nie chciała ulec przemocy.

I woła o sprawiedliwość

I prawdę po świecie niesie –

Prawdę o jeńców tysiącach

Zgładzonych w katyńskim lesie.

(Marian Hemar „Katyń”)

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Samborowie kolejny raz spotkali się na Poranku Patriotycznym przy pamiątkowym obelisku. Dzisiaj uczcili pamięć Ofiar Zbrodni Katyńskiej: odśpiewali hymn państwowy, wysłuchali okolicznościowego tekstu, zapalili znicze i złożyli kwiaty. Uczczono pamięć znanych i bezimiennych ofiar stalinowskiej zbrodni dokonanej na narodzie polskim 84 lata temu. W sposób szczególny wspomniano bohaterów upamiętnionych Dębami Pamięci zasadzonymi na samborowskim skwerze Ofiar Zbrodni Katyńskiej - Zofię Rudomina- Dusiatską, Romana Heinricha i Józefa Steckiego. Pamięć o zamordowanych rodakach oraz upowszechnianie skrywanej przez długie lata prawdy o tym ludobójstwie, jest naszym obowiązkiem. Cześć Ich Pamięci!