HISZPANIA SZKOLENIE KADRY ZARZĄDZAJĄCEJ

W początkach października 2023r. przedstawiciele władz samorządowych i dyrektorzy szkół podstawowych Gminy Ostróda odwiedzili słoneczną Hiszpanię w ramach realizacji programu Erasmus+. Podczas pobytu w Grenadzie uczestniczyliśmy w szkoleniu "Coaching w organizacji", które dotyczyło kształtowania umiejętności i postaw coachingowych w zarządzaniu, określaniu potencjału pracownika, zapoznania z techniką GRAW, metod dotyczących badania klimatu w zespole i delegowania zadań. Prowadzone było z wykorzystaniem metod aktywizujących, pracy w grupach, gier coachingowych, w tym w terenie. Miało charakter praktyczny. Prócz bardzo angażującego szkolenia mieliśmy możliwość poznania zabytków, historii, kultury i obyczajów Hiszpanii podczas wycieczek po Grenadzie, do Gibraltaru, do nadmorskiej Nerji. Niezapomniane wrażenia wywarła na nas Alhambra wraz z ogrodami Generalife, dzielnica el Albacin i oczywiście Festiwal Flamenco.