INSCENIZACJA "DZIADÓW" ADAMA MICKIEWICZA

W ramach lekcji języka polskiego uczniowie klasy 7 pod kierunkiem nauczycielki Wandy Banachomskiej przygotowali a następnie w dn. 30 listopada 2023 r. zaprezentowali przedstawienie oparte na fragmentach Dziadów cz. II A. Mickiewicza. Zaproszono gości: Panie Dyrektorki, nauczycieli oraz uczniów klasy 6 a. Scenografia przeniosła widzów do kaplicy cmentarnej, w której kolejno pojawiały się duchy zmarłych potrzebujących pomocy, by móc zaznać spokoju po śmierci. Żywym udzieliły cennych wskazówek, jak żyć, by dostać się do nieba. Muzyka podkreślała nastrój towarzyszący obrzędowi dziadów. Przygotowane dekoracje i rekwizyty tworzyły nastrój niepokoju i grozy. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w przygotowanie tego spektaklu. Wspólne działania pozwoliły uczniom bardziej zbliżyć się do siebie.