Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie w gronie laureatów konkursu „EkoPracownia- zielone serce szkoły”

12 kwietnia 2023r. komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu „EkoPracownia- zielone serce szkoły” ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia w zakresie: przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej.Do konkursu zgłoszono łącznie 74 prace, w tym 31 projektów związanych z pracowniami klimatycznymi oraz 43 prace dotyczące pracowni przyrodniczych. Po długim procesie oceny i selekcji, wyłoniono 21 projektów z każdej kategorii, które otrzymają wsparcie finansowe. W gronie laureatów w kategorii Pracownia Klimatyczna znalazł się Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie. Wsparcie finansowe, które otrzymamy wynosi 75 tysięcy złotych. Autorkami pracy konkursowej są Pani Bożena Całka i Pani Joanna Krasowska wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Samborowie.