Dzieci uczą rodziców w klasach I-III

Klasy I-III już kolejny raz biorą w udział w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców", podczas której najmłodsi uczą się w szkole, a następnie uczą swoich rodziców w domu. Zapraszamy do artykułu i galerii.

“Dzieci uczą rodziców” to realizowana od 2019 roku ogólnopolska akcja edukacyjna, której adresatami są przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych. Głównym celem akcji jest zachęcenie rodziców do zwiększenia ilości czasu poświęcanego na wspólną naukę z dziećmi.

Zakres tematyczny lekcji jest niezwykle szeroki: bezpieczeństwo (w różnych wymiarach), ekologia, przyroda i świat zwierząt, kosmos i astronomia, historia, geografia, kultura i tradycja, sport i zdrowie*.

Pierwsza lekcja, w której uczniowie brali udział to "Elementarz bezpieczeństwa", który poruszył tematykę bezpiecznego poruszania się w drodze ze i do szkoły, znaków drogowych i numerów alarmowych, funkcjonujących w Polsce i Europie.

* źródło: https://edu.crl.org.pl/

Autor: Katarzyna Pietrzyk