TURYSTYCZNA SZKOŁA

17 maja 2022 roku nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła na terenie Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku.

Turystyczna Szkoła to projekt ogólnopolski skierowany jest do wyjątkowo licznej grupy docelowej: uczniów szkół podstawowych, nauczycieli i pośrednio także do rodziców. Ma on na celu podniesienie poziomu wiedzy o atrakcyjności turystycznej Polski, potencjale regionów turystycznych jak również kreowanie wśród młodzieży mody na podróżowanie po Polsce. Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła to inwestycja w edukację turystyczną, spójna metodologicznie ścieżka rozwoju kultury turystycznej, wielopoziomowy, długoterminowy i innowacyjny projekt szkoleniowy.

Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła to:
288 m atrakcji
5 interaktywnych stref
20 nowoczesnych i różnorodnych atrakcji m.in.:
Robot humanoidalny
20 tabletów z aplikacjami służącymi edukacji i zabawie - m.in. z wykorzystaniem augmentedreality,
4 stoły multimedialne - quizy edukacyjne
Zwiedzanie z wykorzystaniem VR
VR-owy wyścig kolarski
Podłoga interaktywna
Strefa doznań real: Tradycyjne gry i zabawy - m.in. kompletowanie plecaka turystycznego, testowanie sprzętu rekreacyjnego, kompletowanie apteczki turystycznej, nauka korzystania ze sprzętu nawigacyjnego.
Strefa partnera / przygotowana przez: Fundację GOPR, ROTy, PTTK, LOTy.