Przedszkolaki w szkolnej bibliotece

22 kwietnia 2022 roku w związku z realizacją projektu edukacyjnego „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” wszystkie przedszkolaki wzięły udział w zajęciach bibliotecznych. Przyłączyliśmy się w ten sposób do obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który celebruje się corocznie 23 kwietnia. Pani Kasia – nasza szkolna bibliotekarka, wprowadziła dzieci w świat książki. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, a w szczególności tym przeznaczonym dla dzieci. Bardzo spodobały im się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Pani Kasia opowiedziała o bibliotece, jej zasobach. Dzieci poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także jak należy o nie dbać. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały zakładki do książek. Spotkanie odbyło się w miłej i pełnej wrażeń atmosferze.