Dzień Ziemi w naszym przedszkolu

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.”

Florian Plit

22.04.2022r. dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych świętowały Dzień Ziemi. Wprowadzeniem do czynnego działania na rzecz przyrody były ciekawe zajęcia edukacyjne poparte projekcją filmu o tematyce ekologicznej, zabawy badawcze oraz zagadki ekologiczne. Dzieci wspólnie z wychowawcami omówiły „Kodeks małego ekologa” oraz wykonały plakaty zachęcające do ochrony Ziemi. Najmłodsi porządkowali tereny okoliczne przedszkola. Podjęte działania pokazały przedszkolakom jakie znaczenie ma ochrona środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy sadzić drzewa, pielęgnować rośliny, dbać o przyrodę, oszczędzać wodę i prąd oraz segregować śmieci.