KRASNALE SPRZĄTAJĄ ŚWIAT

W dniu 20 września br. roku dzieci z grupy Krasnali przyłączyły się do sprzątania okolicy wokół naszego przedszkola, zaznaczając w ten sposób swój udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata”. Jej celem było promowanie poszanowania zasobów, ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji. Dzieci zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu. Dzięki aktywnej postawie wychowanków udało się zebrać  śmieci, które następnie zostały złożone do odpowiednich pojemników. Udział  w akcji Sprzątanie Świata z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.