SZCZEPIENIE UCZNIÓW

Od 7 czerwca br. rozpoczną się szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat w ramach Narodowego Programu Szczepień w punktach szczepień populacyjnych i punktach szczepień powszechnych.

Jeśli możesz, już dzisiaj zarejestruj się na szczepienie: zadzwoń na infolinię 989 lub wyślij sms o treści SzczepimySię pod numer 880 333 333. Możesz skorzystać także z e-Rejestracji lub umówić się bezpośrednio w punkcie szczepień.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

We wrześniu dodatkowa akcja szczepień dla uczniów będzie organizowana przez szkoły. Od 6 do 10 września br. nastąpi zbieranie przez dyrektorów szkół kwestionariuszy ze zgodą od rodziców bądź opiekunów. W trzecim tygodniu września (od 13 do 17 września) odbędzie się tzw. tydzień szczepień, podczas którego wszyscy chętni uczniowie będą mogli zaszczepić się przeciwko koronawirusowi.

Szczepienia będą organizowane przez szkoły i realizowane z wykorzystaniem istniejących punktów szczepień populacyjnych, powszechnych lub mobilnych.

Podczas szczepienia, oprócz profesjonalnej opieki lekarskiej, uczniom będą mogli towarzyszyć rodzice. Akcja szczepień w wybranym miejscu uzależniona zostanie od liczby chętnych. Odpowiednie służby medyczne będą w tej sprawie współpracowały z dyrektorami szkół i placówek.

Zachęcamy do szczepień!

Wójt Gminy Ostróda