NAUKI PRZYRODNICZE W PRZYSŁOWIACH

W marcu  2021 roku uczniowie klas V-VIII brali udział w Interdyscyplinarnym Projekcie Edukacyjnym  „Nauki przyrodnicze w przysłowiach”. Najlepsze prace uczniów zostały wysłane na konkurs.

Wśród laureatów konkursu znalazł się uczeń naszej szkoły, Przemysław Przewoźny z klasy 7, z opisem przysłowia -  "Siej owies w błoto, a będziesz zbierał złoto".

12 maja odbyła się konferencja - 1. Olsztyńskie Forum Klubów Młodego Odkrywcy. Spotkanie  oczywiście odbyło się w formie zdalnej.  Konferencja podsumowała pracę Klubów Młodego Odkrywcy w naszym województwie i projekt  „Nauki przyrodnicze w przysłowiach”.  Prelegentami byli: profesor Czacharowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z wykładem dla uczniów, doktoranci Uniwersytetu Łódzkiego przedstawiający różne doświadczenia i eksperymenty oraz laureaci konkursu.  Z naszej szkoły przysłuchiwali się konferencji  uczniowie klasy V i nasz laureat – Przemek, który krótko omówił swoją pracę.

Oprócz laureata mamy również finalistów.

Uczniowie wyróżnieni i ich przysłowia:

Anna Skierska  - Uparty jak osioł

Dawid Chodakowski - Grosz do grosza, a będzie kokosza