Statystyki

  • Odwiedziło nas: 543360
  • Do końca roku: 226 dni
  • Do wakacji: 33 dni

Kontakt

Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie

E-mail: sekretariat@zssamborowo.edu.pl

tel./fax (089) 647-60-23

 

Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie w sprawie zasad funkcjonowania Przedszkola Samorządowego w Samborowie

 

Zarządzenie nr 22/2019/2020

Dyrektora Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie

z dnia 15 maja 2020r.

 

w sprawie zasad funkcjonowania Przedszkola Samorządowego w Samborowie, wchodzącego w skład Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie w okresie epidemii.

 

Na podstawie: art. 68 ust. 1 pkt 1 i 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe
(t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1148, 1078, 1287, 1680, 1681, 1818, 2197, 2248, z 2020 r. poz. 374)

w związku z §4 d Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r.
w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r. poz. 410, poz.492,poz. 595,poz.642, poz. 780)

 

zarządzam co następuje:

§ 1.

Zarządzenie określa zasady funkcjonowania Przedszkola Samorządowego w Samborowie, wchodzącego w skład Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie zwanego dalej „przedszkolem”, w okresie obowiązywania:

  1. ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych
    z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374, 567, 568, 695), zwanym dalej „okresem epidemii”;

  2. wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 wydanych 30 kwietnia 2020 na podstawie art. 8 ustawy z dnia z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 59, z 2020 r. poz. 322, 374, 567), zwanych dalej „wytycznymi”;

  3. wytycznych dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego opublikowanych na stronie internetowej urzędu obsługującego Ministra Edukacji Narodowej;

  4. Zarządzenia Nr 63/2020 Wójta Gminy Ostróda z dnia 14 maja 2020r. w sprawie zasad funkcjonowania przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Ostróda w okresie epidemii.

§ 2.

  1. W okresie epidemii przedszkole organizuje zajęcia wychowawczo - opiekuńcze dla 26 dzieci w 3 grupach.

 

L.p.

Nazwa grupy przedszkolnej

Liczba dzieci

Wyznaczona

sala zajęć

Wychowawcy

oddziału

 

Jeżyki
(grupa 6-latków)

8

1

Marta Bredłowska

 

Sówki

(grupa 5-latków)

5

2

Adrianna Turulska

 

Krasnale

(grupa 3-4-latków)

11

3

Dorota

Łata

  1. Dzieci przypisane do danej grupy przedszkolnej, przez cały czas pobytu w przedszkolu przebywają w wyznaczonej stałej sali zajęć, korzystają z jednej wyznaczonej łazienki a zajęcia prowadzą wyłącznie wyznaczeni dla danej grupy wychowawcy wychowania przedszkolnego.

  2. W przedszkolu obowiązujerozkład dnia przedszkola zgodnie z załącznikiem nr 1 do zarządzenia.

  3. Wychowawcy oddziałów dostosują szczegółowy rozkład dnia oddziałów do rozkładu dnia przedszkola, w taki sposób, by grupy nie spotykały się w tym samym czasie
    w jadalni, szatni i na posesji placówki.

  4. Zajęcia przedszkolne realizowane są wyłącznie na terenie przedszkola w strefie wyznaczonej dla danej grupy przedszkolnej i na posesji należącej do placówki.

  5. Przedszkole organizuje zajęcia wychowania przedszkolnego w formie zdalnej, na dotychczasowych zasadach adresowane do dzieci, które nie korzystają z opieki przedszkolnej wznowionej od dnia 25 maja 2020r.

  6. Prowadzenie zajęć zdalnych przez nauczycieli realizowane jest za pośrednictwem łączy telefonicznych, w postaci wiadomości tekstowych zawierających instrukcje i linki do pobrania oraz dziennika elektronicznego Librus.

  7. Zajęcia przedszkolne realizowane przez nauczycieli religii oraz języka angielskiego realizowane są zdalnie zarówno dla dzieci nie korzystających z opieki przedszkolnej jak i dzieci korzystających z opieki przedszkolnej w siedzibie przedszkola.

  8. Harmonogram zajęć przedszkolnych realizowanych zdalnie przekazywany jest rodzicom przez wychowawców grup przedszkolnych za pośrednictwem łączy telefonicznych,
    w postaci wiadomości tekstowych.

  9. Dzieci mają prawo do korzystania z zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej na warunkach ustalanych odrębnie dla każdego dziecka, którego rodzic zgłosi taka potrzebę.

§ 3.

  1. Sprawy administracyjne adresowane do dyrektora, rady rodziców i rady pedagogicznej, należy kierować do sekretariatu Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie w formie elektronicznej na adres zs.samborowo@wp.pl , poprzez dziennik elektroniczny Librus oraz kontaktować się telefonicznie pod numer 89 6476023.

  2. Organy kolegialne przedszkola (rada pedagogiczna, rada rodziców) mogą podejmować działania w ramach swoich kompetencji za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej. Działania podejmowane przez organy kolegialne w okresie epidemii są dokumentowane w formie elektronicznej a głosowania odbywają się zgodnie
    z przyjętymi przez dany organ zasadami.

  3. Dyrektor kontaktuje się z rodzicami i interesantami zdalnie, korzystając z poczty elektronicznej: e-mail na adres zs.samborowo@wp.pl , poprzez dziennik elektroniczny Librus lub telefonicznie pod numerem 89 6476023.

  4. Dyrektor przyjmuje skargi i wnioski złożone za pośrednictwem poczty elektronicznej, dziennika elektronicznego Librus lub telefonicznie w poniedziałki w godz.
    od 9
    00 do 1100.

 

§ 4.

  1. Budynek został podzielony na trzy strefy (dziecka, rodzica, żywienia) i dla każdej z nich ustalono odrębny reżim sanitarny.

  2. Pracownicy mają wskazane stanowisko pracy i strefę, w której mają prawo przebywać.

  3. Przed wznowieniem opieki przedszkolnej pracownicy przejdą szkolenia instruktażowe w zakresie przestrzegania reżimu sanitarnego na zajmowanym stanowisku pracy.

  4. Pracownicy przebywający w różnych strefach kontaktują się ze sobą przy pomocy prywatnych telefonów komórkowych.

  5. W przypadku gdy pracownik musi przejść do innej strefy niż wyznaczona mu w związku z zajmowanym stanowiskiem pracy, obowiązkowo zakłada jednorazowe rękawiczki ochronne i przyłbicę lub maseczkę ochronną.

  6. Dla każdej strefy odrębnie prowadzona jest dzienna ewidencja osób, które przebywały w niej danego dnia.

 

§ 5.

  1. Pomieszczenia, w których przebywają dzieci należą do strefy dziecka i oznaczone są czerwona plakietką.

  1. W pomieszczeniach należących do strefy dziecka poza dziećmi mogą przebywać wyłącznie wychowawcy grup przedszkolnych i wyznaczeni pracownicy obsługi.

  2. Wyposażenie sal zajęć przedszkolnych dostosowane jest do wytycznych a dzieci mają na stałe przydzielone miejsca przy stolikach.

  3. W toaletach dla dzieci i personelu wiszą plakaty prezentujące prawidłowe mycie rąk.

  4. Dzieci korzystają z jednorazowych ręczników papierowych i jednorazowych chusteczek higienicznych.

  5. Nauczyciele wyposażeni są w przyłbice i płyn dezynfekujący.

  6. Pracownicy obsługi wyznaczeni do pracy w strefie dziecka wyposażeni są w przyłbice, płyn dezynfekujący i fartuch ochronny.

  7. Pracownicy strefy dziecka zobowiązani są do bieżącego nadzoru nad zachowaniem wytycznych odnoszących się do pracy z dziećmi, w tym w szczególności wietrzenia sal zajęć, dezynfekowania toalet i wycierania miejsc najczęściej dotykanych przez dzieci bezpiecznymi środkami odkażającymi.

  8. Przed i po spożywaniu posiłków stoły i krzesła są wycierane bezpiecznymi środkami odkażającymi.

  9. Zajęcia na świeżym powietrzu (na posesji placówki) odbywają się w systemie rotacyjnym, a wykorzystywane zabawki są wycierane bezpiecznymi środkami odkażającymi.

  10. Po zakończeniu zajęć przedszkolnych pomieszczenia należące do strefy dziecka sprzątają i dezynfekuj wyznaczeni pracownicy, zgodnie z procedurą stanowiącą załącznik nr 2 do zarządzenia.

§ 6.

  1. Pomieszczenia w których mogą przebywać osoby przyprowadzające i odprowadzające dzieci należą do strefy rodzica i oznaczone są żółtą plakietką.

  1. W pomieszczenia należących do strefy rodzica może przebywać nie więcej niż jeden rodzic i jedno dziecko.

  2. Osoby przyprowadzające i odbierające dzieci z przedszkola zobowiązane są do zakrywania ust i nosa oraz zachowania 2m dystansu w stosunku do innych dzieci i osób przebywających w tym otoczeniu.

  3. Każda osoba wchodząca do budynku przedszkola zobowiązana jest zdezynfekować ręce i założyć rękawice ochronne.

  4. W pomieszczeniach należących do strefy rodzica wyznaczony pracownik obsługi nadzoruje przestrzeganie zasad określonych w ust. 2 – 4.

  5. Pracownik o którym mowa w ust. 5 wyposażony jest w jednorazowe ochraniacze na obuwie, jednorazowe rękawiczki ochronne i przyłbicę.

  6. Pomieszczenia należące do strefy rodzica i teren przynależący do obiektu sprzątają i dezynfekują wyznaczeni pracownicy, zgodnie z instrukcją ustaloną w załączniku nr 2 do zarządzenia.

§ 7.

  1. Pomieszczenia należące do kuchni należą do strefy żywienia i oznaczone są zieloną plakietką.

  2. Pracownicy strefy żywienia nie mogą przebywać w strefie dzieci i strefie rodzica.

  3. Przy organizacji żywienia obowiązują dotychczasowe wymagania odnoszące się do zbiorowego żywienia dzieci i młodzieży a dodatkowo procedury szczególnej ostrożności dotyczące zabezpieczenia epidemiologicznego pracowników, a także podwyższone standardy obróbki produktów żywnościowych, dezynfekcji opakowań produktów  i higieny stanowisk pracy.

  4. Przed wznowieniem opieki przedszkolnej pracownicy strefy żywienia przechodzą instruktaż wdrożenia zalecanych procedur ostrożności.

§ 8.

  1. W przedszkolu mogą przebywać dzieci i pracownicy u których nie ma widocznych objawów choroby wskazującej na chorobę zakaźną.

  1. W szatni przedszkolnej dostępne są plakaty informacyjne opracowane przez Ministerstwo Zdrowia zawierające pouczenia jak należy postępować w przypadku stwierdzenia objawów zakażenia, a także numery telefonów instytucji z którymi należy się kontaktować.

  2. Wszyscy pracownicy przechodzą instruktaż postepowania w przypadku podejrzenia zakażeniem COVID-19 przed dniem wznowienia opieki przedszkolnej.

  3. W okresie epidemii sala nr 2 oznaczona plakietką „I” , wyznaczona jest jako miejsce izolowania dziecka, u którego nauczyciele stwierdzili niepokojące objawy choroby, do czasu odebrania go przez rodziców lub opiekunów.

  4. W przypadku o którym mowa w ust. 1 przedszkole kontaktuje się z rodzicami w celu jak najszybszego pozyskania informacji o wykluczeniu lub potwierdzenia stwierdzenia zakażenia COVID-19.

  5. W przypadku podejrzenia zakażenia COViD-19 u pracownika przedszkola obowiązuję procedura działania zgodnie z załącznikiem nr 3 do zarządzenia.

  6. W przypadku stwierdzenia zakażenia COVID-19 u osoby, która przebywała na terenie przedszkola zastosowanie mają wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego dostępne na stronie gov.pl/web/koronawirus/ oraz gis.gov.pl, odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.

§ 9.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 18 maja 2020r. i jest publikowane na stronieinternetowej

Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie.

 

Katarzyna Ślusarz

Dyrektor Zespołu Szkół

 

 

 

 

Załącznik nr 1 do Zarządzenia nr 22/2019/2020

Dyrektora Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie z dnia 15 maja 2020r.

w sprawie zasad funkcjonowania Przedszkola Samorządowego w Samborowie,

wchodzącego w skład Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie w okresie epidemii.

 

 

 

RAMOWY PLAN DNIA

obowiązujący w Przedszkolu Samorządowym w Samborowie,
wchodzącym w skład Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie

w czasie pandemii

 

630 – 800

Schodzenie się dzieci do przedszkola, własna aktywność dzieci:

  • zabawy indywidualne w kącikach zainteresowań,

  • ćwiczenia i zabawy ruchowe.

800 – 815

Przygotowanie do śniadania, czynności higieniczne
i samoobsługowe.

815 – 845

Śniadanie – kultura spożywania posiłku.

845 – 900

Czynności higieniczne i samoobsługowe po śniadaniu.

900 – 1000

Zajęcia tematyczne „Bajkowe przedszkole”.

1000 – 1030

Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

1030 – 1045

Czynności higieniczne i samoobsługowe po powrocie z podwórka.

1045 – 1145

Zajęcia tematyczne rytmiczno – ruchowe „Relaks przy muzyce”.

1145 – 1200

Przygotowanie do obiadu, czynności higieniczne
i samoobsługowe.

1200 – 1230

Obiad – celebrowanie posiłku.

1230 – 1245

Czynności higieniczne i samoobsługowe po obiedzie.

1245 – 1300

Odpoczynek poobiedni.

1300 – 1530

Rozchodzenie się dzieci do domu, własna aktywność dzieci:

  • zabawy indywidualne w kącikach zainteresowań,

  • zabawy ruchowe na świeżym powietrzu,

  • ok. 1400 – podwieczorek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 2 do Zarządzenia nr 22/2019/2020

Dyrektora Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie z dnia 15 maja 2020r.

w sprawie zasad funkcjonowania Przedszkola Samorządowego w Samborowie,

wchodzącego w skład Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie w okresie epidemii.

 

 

 

PROCEDURA DEZYNFEKCJI POMIESZCZEŃ

SAL I ŁAZIENEK NA CZAS PANDEMII

obowiązująca w Przedszkolu Samorządowym w Samborowie,
wchodzącym w skład Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie

w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

 

Podstawa prawna: rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty
w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 poz. 493 ze zm.),

wytyczne dla przedszkoli opracowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie
z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministrem Zdrowia.

Cel procedury: zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa dzieciom oraz pracownikom podczas dezynfekcji sal i łazienek w związku z zagrożeniem COVID-19.

Zakres obowiązywania procedur: procedury dotyczą zasad postępowania pracowników przedszkola podczas dezynfekcji sal i łazienek.

Uczestnicy postępowania: zakres odpowiedzialności: pracownicy przedszkola: pracownicy kuchni, pracownicy obsługi.

Pracownicy przedszkola zobowiązani są do ścisłego przestrzegania niniejszej procedury ustanowionej na czas zagrożenia koronawirusem COVID-19.

 

  1. Dezynfekcja pomieszczeń

  1. Pracownicy przedszkola zobowiązani są do dezynfekcji rąk płynem do dezynfekcji przed każdorazowym wejściem do budynku przedszkola.

  2. Pracownicy przedszkola zobowiązani są do regularnego mycia rąk wodą z mydłem również po wykonaniu czynności związanych z myciem i dezynfekcją sal i łazienek i innych powierzchni
    w przedszkolu.

  3. Podczas mycia i dezynfekcji pomieszczeń przedszkola pracownicy zobowiązani są używać środków ochrony osobistej, w tym rękawiczek, maseczek ochronnych.

  4. Pracownicy przedszkola myją i dezynfekują sale i łazienki dziecięce oraz dla personelu co najmniej dwa razy dziennie, w czasie gdy w pomieszczeniach nie przebywają dzieci ani inne osoby.

  5. Pracownicy przedszkola zobowiązani są sprzątać ciągi komunikacyjne i powierzchnie płaskie oraz dezynfekować powierzchnie dotykowe takie jak: poręcze, klamki, włączniki światła, uchwyty, poręcze krzeseł, klawiatura komputerowa, telefoniczna, dzwonka – co najmniej dwa razy dziennie: tj. po przyprowadzeniu dzieci do przedszkola przez rodziców oraz po ich odebraniu .

  6. Pracownicy przedszkola sprzątają i dezynfekują blaty stołów, powierzchnie pod stołami
    w salach i w pomieszczeniach do spożywania posiłków przed każdym posiłkiem i po każdym posiłku dzieci.

  7. Pracownicy przedszkola zobowiązani są myć i dezynfekować zabawki lub inny sprzęt, po każdym użyciu przez dziecko (chyba, że jest tyle zabawek/sprzętów, że każde dziecko używa innej/innego).

  8. Pracownicy przedszkola zobowiązani są do przestrzegania zasad szczególnej ostrożności podczas korzystania z płynów dezynfekujących do czyszczenia powierzchni i sprzętów. Korzystając z nich, należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka.

  9. Należy ściśle przestrzegać czasu niezbędnego do wietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń
    i sprzętu, tak aby nie narażać dzieci na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.

 

  1. Dezynfekcja zabawek i sprzętu

  1. Podczas mycia zabawek i sprzętu w pierwszej kolejności należy uważnie wyczyścić przedmiot, dokładnie myjąc jego powierzchnię chusteczkami czyszczącymi lub wyszorować specjalnym preparatem dostępnym w placówce i przemyć ciepłą wodą.
    W ten sposób usuwamy brud, tłuszcz, a także wiele bakterii.
    Podczas mycia trzeba zwrócić uwagę na trudno dostępne miejsca, jak zagłębienia i chropowate powierzchnie.

  2. Przedmioty (zabawki i sprzęty) należy spryskać preparatem do dezynfekcji dostępnym
    w placówce, pozostawić do wyschnięcia, a następnie dokładnie opłukać wodą.

  3. Należy ściśle przestrzegać minimalnych czasów dezynfekcji wypisanych na używanych preparatach – ten czas gwarantuje usunięcie mikrobów w warunkach czystych.
    W przypadku krótszej ekspozycji na preparat wirusy i bakterie mogą wykazać częściową odporność na działanie środka dezynfekującego. Po dezynfekcji każdy przedmiot należy opłukać wodą lub przetrzeć wilgotną ściereczką (zależy od używanego środka do dezynfekcji i zaleceń określonych przez producenta).

 

Sposób prezentacji procedury

  1. Zapoznanie z obowiązującą w przedszkolu procedurą poprzez przekazanie jej treści za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus.

  2. Udostępnienie dokumentu na tablicy ogłoszeń w przedszkolu.

  3. Zapoznanie wszystkich pracowników przedszkola z treścią procedury.

Tryb dokonania zmian w procedurze

Wszelkich zmian może dokonać z własnej inicjatywy lub na wniosek rady pedagogicznej dyrektor Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie. Wnioskodawcą zmian może być również rada rodziców. Proponowane zmiany nie mogą być sprzeczne z prawem.

 

Zasady wchodzą w życie z dniem: 25 maja 2020r.

 

 

 

 

Załącznik nr 3 do Zarządzenia nr 22/2019/2020

Dyrektora Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie z dnia 15 maja 2020r.

w sprawie zasad funkcjonowania Przedszkola Samorządowego w Samborowie,

wchodzącego w skład Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie w okresie epidemii.

 

 

 

 

PROCEDURA DZIAŁANIA W PRZYPADKU PODEJRZENIA
ZAKAŻENIA COVID-19 U PRACOWNIKA PRZEDSZKOLA

 

  1. Pracownicy przechodzą instruktaż postępowania w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, które w formie plakatu dostępne są we wszystkich pomieszczeniach w których przebywają pracownicy.

  2. Pracownicy są poinformowani, że w przypadku wystąpienia niepokojących objawów choroby nie powinni przychodzić do pracy, powinni pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem.

  3. Pracownik, u którego występują widoczne objawy choroby wskazującej na chorobę zakaźną nie jest dopuszczony do pracy.

  4. Pracownicy powyżej 60 roku życia lub z istotnymi problemami zdrowotnymi w fazie zaostrzenia innymi niż choroba zakaźna mogą otrzymać polecenie pracy zdalnej, powierzenie wykonywanie innej pracy lub zostać przeniesieni w stan gotowości do pracy.

  5. Wyznacza się salę pełniącą funkcję magazynku pomocy dydaktycznych oznaczoną plakietką „I” jako miejsce, w którym można odizolować pracownika w przypadku stwierdzenia widocznych objawy choroby wskazującej na chorobę zakaźną do czasu opuszczenia przez niego obiektu przedszkola.

  6. W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów sugerujących zakażenie COVID-19 należy:

  1. niezwłocznie odsunąć go od pracy do miejsca, o którym mowa w pkt 5 i odesłać transportem indywidualnym do domu;

  2. wstrzymać przyjmowanie kolejnych grup dzieci;

  3. powiadomić właściwą miejscowo powiatową stację sanitarno - epidemiologiczną
    i stosować się ściśle do wydawanych instrukcji i poleceń.

  1. Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik, należy poddać gruntownemu sprzątaniu i zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.).

  2. W zależności od oceny zagrożenia epidemicznego dyrektor może wdrożyć dodatkowe procedury biorąc pod uwagę zaistniały przypadek.

  3. Ustala się listę pracowników, dzieci i innych osób obecnych w tym samym czasie w części/ częściach obiektu, w których przebywał chorujący, i zaleca stosowanie się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych na stronie gov.pl/web/koronawirus/ oraz gis.gov.pl, odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.

  4. Pracownicy są systematycznie informowani o aktualnych zaleceniach Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, dostępnych na stronach  gis.gov.pl   i nowych przepisach sanitarnych obowiązujących w przedszkolu.