UDZIAŁ UCZNIÓW KLAS I-III W MIKOŁAJKOWYM TURNIEJU SPRAWNOŚCIOWYM "RAZEM DLA POKOJU"

5 grudnia 2019 roku Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu odbył się Mikołajkowy Turniej Sprawnościowy pod nazwą „Razem dla Pokoju”. Celem spotkania oprócz zmagań sportowych było szerzenie wiedzy wśród uczniów na temat wartości pokoju na świecie, wskazanie obszarów i omówienie sytuacji na terenach dotkniętych długotrwałym konfliktem zbrojnym oraz zbiórka pieniędzy na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej w Jemenie. Uczniowie naszej szkoły wywalczyli pierwsze miejsce wśród sześciu szkół gminy Ostróda. Radość była wielka, a zabawa jeszcze większa.

Przygotowaliśmy prezentację nt. Nigerii, zebraliśmy fundusze dla potrzebujących w Jemenie i braliśmy udział w rozgrywkach sportowych.

Opracowała:B.Całka