STARZY NIE CZYTAJĄ? W MŁODYCH NADZIEJA!

STARZY NIE CZYTAJĄ? W MŁODYCH NADZIEJA!

Według badań 62% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Młodzież – wbrew stereotypowi – czyta znacznie więcej, więc zachęcamy ją do pokazania dorosłym, jak powinno się czytać. W ten sposób redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, wraz z ponad 2000 bibliotek, zorganizowała  największą akcje czytelniczą w Polsce, w której nasza szkoła również wzięła udział organizując " Kocykowe czytanie" w parku obok szkoły. W tym roku 8 czerwca o 10.00 uczniowie z całej Polski  czytali – bez przymusu, każdy to, na co ma ochotę. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie (w zeszłym roku 459 tys. osób). Organizatorzy po prostu chcą, by uczniowie miło sobie poczytali w gronie koleżanek i kolegów. Bez wielkiej ideologii i politycznych patronów. By książka kojarzyła się z rozrywką, a nie szkolnym obowiązkiem. By uczniowie, którzy na co dzień czytają, zobaczyli, że nie są jedyni, a ci, którzy tego nie robią, mieli okazję spróbować.