SPACER WOKÓŁ SAMBOROWA

W dniu 5 czerwca, uczniowie z klasy IIIa spotkali się z p. Wiesławem Skrobotem - archeologiem z wykształcenia, a regionalistą z zamiłowania, by opowiedział im o naszej miejscowości. W trakcie spaceru  wokół Samborowa, wysłuchali ciekawostek z zamierzchłej historii  naszej miejscowości (o wykopaliskach z epoki neolitu, o Sasinach zamieszkujących nasze tereny, powstaniu Samborowa i jego bardziej współczesnej historii, itp.). Dzieci słuchały tych opowieści z dużym zaciekawieniem, zadawały pytania, także o okoliczne miejscowości. Niestety, dalsze plany poznawania przeszłości Samborowa i okolic zakłócił deszcz, i wcześniej - niż planowano - wróciliśmy do szkoły. Dzieci ostro zabrały się do czytania książki, którą p. Skrobot podarował każdemu, a później wykonały prace plastyczne związane z tematyką spotkania, z których powstała krótka historia Samborowa, widziana oczami dziecka.

Spotkanie zorganizowała wychowawczyni klasy - Urszula Janicka.