WARSZTATY „Wolontariusze wolontariuszom”

Wolontariusz to człowiek, który jak najwięcej z siebie chce dać innym. Czasem warto mu za to podziękować. Z inicjatywy opiekuna Klubu Wolontariatu "Klub Ośmiu” w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Staszica i CKU w Ostródzie ruszył projekt „Wolontariusze wolontariuszom” .Jest to cykl warsztatów dla wolontariuszy z dotychczasowych oddziałów gimnazjalnych oraz szkół podstawowych w powiecie ostródzkim. W czasie warsztatów młodzież poznaje zasady poprawnej komunikacji interpersonalnej, uczy się współpracy w grupie, jak i poznaje ważne wartości w życiu.

Warto dodać, że warsztaty prowadzą wspólnie: opiekun wolontariatu „Staszica” wraz ze swoimi wolontariuszami, którzy w ten sposób również nabywają kompetencje przydatne im później w codziennej pracy z ludźmi.

Dzięki nawiązanej współpracy naszej szkoły ze ,,Staszicem,, 22.05.2018 r. wolontariusze naszej szkoły wzięli udział już w drugich warsztatach z tego cyklu. Tym razem to my pojechaliśmy do Ostródy, aby wziąć udział w bardzo ciekawych zajęciach, za które bardzo dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na następne!

„Wolontariusze wolontariuszom”