WYCIECZKA DO KAMIONKI

W dniu 11 kwietnia, uczniowie klasy II i IIIa uczestniczyli w wycieczce do „ Garncarskiej Wioski” w Kamionce/ Nidzicy. Mieli oni okazję wziąć udział w warsztatach produkcji papieru czerpanego i garncarskich. Razem z przewodnikiem zwiedzali Garncarską Wioskę, poznawali dawną pracę kowala w kuźni oraz garncarza pracującego na kole garncarskim, przyjrzeli się wnętrzu mazurskiej stodoły, dawnym sprzętom gospodarstwa wiejskiego. Zapoznali się także ze zbiorami roślin zielnych w zielarni i  eksponatami w galerii „Skarby Ziemi”. W „Kinie Przyrody” obejrzeli film przyrodniczy dotyczący ochrony zagrożonych gatunków zwierząt na świecie. Zwieńczeniem tego dnia było zjedzenie posiłku w  miejscowej gospodzie, a po zakupieniu drobnych pamiątek - ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Dodać jeszcze trzeba, że wszystkie wykonane przez siebie prace, dzieci zabrały ze sobą jako pamiątki po tym ciekawie spędzonym dniu. Wyjazd zorganizowała wychowawczyni klasy IIIa – Urszula Janicka, a w opiece nad uczniami wspomagała ją Małgorzata Tyszer.