DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Jako wstęp do obchodów Dnia Niepodległości, 8 Listopada klasa II i IIIa wybrały się na miejscowy cmentarz, by zapalić znicze pod kamieniem upamiętniającym poległych, których miejsca pochówku nie znamy.

W związku ze zbliżającą się kolejną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, dnia 10 listopada b.r. uczniowie klas II, IIIa i IIIb mieli okazję spotkać się z emerytowaną nauczycielką, p. Józefą Pajdak-Janicką, by poznać kawałek historii naszej miejscowości. Pani Pajdak-Janicka najpierw wytłumaczyła dzieciom, dlaczego tak ważna jest świadomość, skąd się wywodzimy, co to znaczy ,,mała ojczyzna”, a później przytoczyła wiele faktów z dziejów Samborowa i najbliższych okolic. Dzięki zaprezentowanym rysunkom (wykonanym zresztą przez innego nauczyciela - p. Edmunda Kajetanka), uczniowie mogli lepiej zorientować się, o których miejscach opowiada. Spotkanie przygotowała wychowawczyni klasy IIIa – Urszula Janicka. Po zakończeniu spotkania, wszyscy udaliśmy się do GCK-B w Samborowie na uroczystość obchodów Święta Niepodległości.