Rozstrzygnięcie ogólnopoplskiego konkursu "Jak nie czytam jak czytam".

1 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 432 608 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

W akcji wzięła również udział nasza szkoła. We wrześniu 2018 r. zostały ogłoszone wyniki  i wysłane nagrody do szkół. Zdobyliśmy wyróżnienie co jest dużym sukcesem biorąc pod uwagę to, że tysiące szkół z całej Polski przystąpiło do konkursu.

Akcja w naszej szkole przebiegała w sposób następujący:

Impreza rozpoczęła się na hali wspólnym nagraniem filmu "Jak nie czytam, jak czytam", który dokumentuje całą akcję. Następnie udaliśmy się na plac zabaw i pobliskie pole biwakowe. Dzieci naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem czytały i słuchały fragmentów książek przez siebie wybranych. Również rodzice, którzy nam towarzyszyli, przyłączyli się do akcji "kocykowego" czytania swoim pociechom. Uczniowie przystąpili do promowania swoich ulubionych książek poprzez selfie i konkurs plastyczny "Drugie życie książki".