RAJD ROWEROWY KLASY III GIMNAZJUM

W dniu 28.09.2017r. w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie odbył się Rajd rowerowy klasy III Gimnazjum. Wyprawy rowerowe z cyklu „Moja Mała Ojczyzna” są już tradycją naszej szkoły. Wycieczkę przygotowała klasa z wychowawcą Sławomirem Mikołajczykiem oraz opiekunem Arkadiuszem Łopatowskim. Młodzież tym razem zwiedzała drewniany kościół w Rożentalu, który jest zabytkiem klasy zero. Uczniowie odwiedzili również takie miejscowości jak Gierłoż, Gierłoż Polska, Zielkowo, ruiny starego młyna z czasów Prus Wschodnich. Rowerzyści mieli okazję podziwiania ujścia i doliny Gizeli - lewego dopływu Drwęcy oraz krajobrazu pradoliny, jedynej rzeki Polski objętej w całości rezerwatem przyrody. Wyprawa rowerowa zakończyła się ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami z Zielkowa i miejscowymi legendami. Gratulacje dla wszystkich za pokonanie 30 km bez marudzenia.