Uruchom serce bliźniemu

„URUCHOM SERCE BLIŹNIEMU” to akcja społeczna, której celem jest poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz zdobycia praktycznych umiejętności z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej niemowląt, dzieci i dorosłych.

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie wraz z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, komendami miejskimi i powiatowymi PSP oraz Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie przeprowadzi 09.04.2024 r. szkolenie z zakresu Pierwszej Pomocy, w której wziął udział Sławomir Mikołajczyk.

Jest to pierwszy etap akcji, następnym będzie wojewódzki konkurs z pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży że szkół podstawowych.

Organizatorem projektu edukacyjnego "Uruchom serce bliźniemu" jest Wojewoda Warmińsko Mazurski, pod patronatem Rektora UWM dr hab. Jerzego Andrzeja Przyborowskiego, prof. UWM, Dziekana Wydziału Nauk Medycznych UWM dr hab.

Autor: Sławomir Mikołajczyk