WYCIECZKA DO FROMBORKA. AKCJA KONWALIA.

W dniu 31 maja 2023 uczniowie klas: 4, 5a, 5b i 7 naszej szkoły brali udział w wycieczce do Fromborka.
Koszt wycieczki był dofinansowany w 80% z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę".  Uczniowie pod opieką przewodnika zwiedzili Frombork i wysłuchali jego historii. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. Z muzeum uczniowie udali się do Bazyliki Archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja we Fromborku, gdzie pani przewodniczka interesująco przedstawiła historię tego miejsca i wskazała prawdopodobne miejsce pochówku Mikołaja Kopernika. Następnym punktem programu była wieża widokowa, gdzie pani przewodniczka opowiadała o widocznej z wieży okolicy. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w planetarium, gdzie uczniowie obejrzeli film o kosmosie. O godzinie 13.00 nastolatki wysłuchały koncertu organowego w katedrze fromborskiej. Później uczniowie udali się na posiłek w Domu Kopernika.