Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy 1

Szanowni Państwo ogłaszamy wszem i wobec, że Nasza szkolna biblioteka powiększyła się o grono nowych, obiecujących czytelników. Otóż klasa 1 złożyła oficjalne ślubowanie i została pasowana. Zapraszamy do lektury i galerii.

W środę, 11 stycznia 2023 roku, uczniowie klasy I, dostąpili zaszczytu dołączenia do grona czytelników szkolnej biblioteki. Od tej pory mają możliwość samodzielnego wypożyczania książek i czasopism.

Jednak zanim najmłodsi uczniowie naszej szkoły złożyli ślubowanie, musieli sprostać wyzwaniom przygotowanym przez Panią Katarzynę Mikołajczyk.

W pierwszej kolejności odpowiadali na trudne pytania dotyczące miejsca, w którym przebywali, czyli biblioteki. Następnie musieli wykazać się wiedzą o tym, jak obchodzić się z książkami - tutaj poradzili sobie znakomicie.
Kolejnym zadaniem było wcielenie się w rolę detektywa i odszukanie wśród bibliotecznych regałów liter, z których składa się imię każdego z uczniów. Wszyscy bez wyjątku, odszukali potrzebne litery, ułożyli z nich swoje imiona, które następnie dokleili do pamiątkowego plakatu, który niebawem zawiśnie w klasie 38.
Po tych zmaganiach, nastąpił czas na ślubowanie i pasowanie, którego dokonała Pani Dyrektor, Katarzyna Ślusarz.

Uczniowie zostali pasowani na Czytelnika. Otrzymali z tej okazji także upominki. Zostali obdarowani książkami i poczęstowani słodkościami.

Świeżo upieczeni czytelnicy, od razu wypożyczali swoje pierwsze książki, które z uśmiechem i radością zabierali do domu.

Teraz pozostaje tylko wspierać naszych małych Czytelników w rozwijaniu miłości do książek.

Autor: Katarzyna Pietrzyk