Klasa 1 na lekcji bibliotecznej

Dzisiaj klasa 1 udała się do biblioteki szkolnej, na lekcje biblioteczną.

Zapraszamy do galerii i lektury.

Dzisiaj uczniowie klasy 1 wraz z wychowawcą wybrali się do biblioteki szkolnej, aby dowiedzieć się "co w trawie piszczy" i zdobyć niezbędną wiedzę przed tym, zanim zostaną pasowani na czytelnika.

Pani Kasia Mikołajczyk opowiadała najmłodszym uczniom naszej szkoły o różnicach między biblioteką a księgarnią, co można znaleźć w bibliotece, jak poruszać się wśród szkolnych zbiorów, a także jak wypożyczać książki i jak postępować, gdy ma się już wypożyczoną wybraną lekturę.

Pierwszaki były bardzo poruszone i zaangażowane, nie mogły oderwać oczu od książek o ich zainteresowaniach. Jednak na wypożyczenie swoich pierwszych książek muszą poczekać jeszcze kilka dni, aż oficjalnie zostanie nadany im tytuł czytelnika.

Autor: Katarzyna Pietrzyk