Kiszenie kapusty

Według tradycji kapustę należy kisić od dnia imienin Michała ( 29września) i zakończyć przed Dniem Wszystkich Świętych. Uczniowie klasy III postanowili sprawdzić jak to jest z tym kiszeniem...

Najpierw uczniowie klasy III zapoznali się z etapami kiszenia kapusty oraz przyprawami niezbędnymi do jej zakiszenia.
Ponadto dowiedzieli się jak cennym i bogatym w witaminy źródłem jest kiszona kapusta i co można z niej przygotować.

Następnie zabrali się do działania. Poszatkowaną kapustę dzieci wrzucały do przygotowanych w tym celu słoików, a także dodawały marchew i sól. Nie zapomniały również o jej dokładnym ugnieceniu w słoiku tak, aż kapusta puściła sok.
Słoiki z kapustą zostały odstawione a my będziemy mogli obserwować proces fermentacji. Za około 2 tygodnie sprawdzimy, jak smakuje nasza kiszona kapusta.

Autor: Marta Bredłowska