NARODOWE CZYTANIE

Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją, abyśmy docenili wartość czytania oraz poznali lub przypomnieli sobie sztandarowe pozycje literatury polskiej. W tegorocznym wydarzeniu lekturą były "Ballady i romanse" - tomik poezji, który zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej. Został wydany w czerwcu 1822 roku w Wilnie, czyli obchodzimy 200. rocznicę publikacji. Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, społeczność naszej szkoły wzięła aktywny udział w tym wydarzeniu. W piątek 9 września uczniowie wysłuchali w wykonaniu nauczycieli interpretacji ballad: „Romantyczność”, „Pani Twardowska”, „Powrót taty”, „Świtezianka”, „Lilije” Dzięki wyjątkowej scenografii przenieśliśmy się na oświetloną blaskiem świec salę koncertową, gdzie rozbrzmiewała muzyka Fryderyka Chopina - w postać tę wcieliła się Antonina Mikołajczyk, wyłaniała się Świtezianka , którą zagrała Lena Neumann. Był z nami również sam wieszcz - Adam Mickiewicz, w którego roli wystąpiła Amelka Neumann.