BohaterON – włącz historię!

W tym roku uczniowie klasy VIII, VII a i VII b realizowali projekt BohaterON w Twojej szkole. Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Realizowana jest od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów.

Nasi uczniowie w ramach lekcji historii obejrzeli specjalny odcinek programu
„Co za historia” poświęcony Powstaniu Warszawskiemu. Pracując w grupach przygotowali infografikę na jeden z pięciu tematów: Plan „Burza” i decyzja o wybuchu powstania,  Godzina „W” i pierwsze dni powstania, Brak pomocy ze strony sojuszników, Życie codzienne i sprawa kobiet, Ofensywa niemiecka i kapitulacja powstania. Wszystkie prace zostały wyeksponowane, a każda grupa omówiła przygotowaną przez siebie infografikę. Wspólnie podjęliśmy dyskusję na temat oceny Powstania. Na zakończenie odpowiedzieliśmy na pięć pytań: Kto to zrobił?, Co się wydarzyło?, Kiedy to się stało?, Gdzie wydarzenie miało miejsce?,  Dlaczego to się stało?

Zajęcia bardzo zainteresowały uczniów i pokazały, że historia wcale nie musi być nudna!

Katarzyna Ślusarz – szkolny koordynator projektu