GALA FINAŁOWA III EDYCJI SAMORZĄDOWEGO KONKURSU NASTOLATKÓW „8 WSPANIAŁYCH” GMINY OSTRÓDA

30 marca 2021 roku odbyła się Gala Finałowa III Edycji  Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych” Gminy Ostróda w trybie online.

30 marca 2021 roku odbyła się Gala Finałowa III Edycji  Samorządowego Konkursu Nastolatków  „8 Wspaniałych” Gminy Ostróda w trybie online.

Na uroczystości zorganizowanej przez Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie pojawili się zaproszeni goście: Zastępca Wójta Gminy Ostróda Pan Grzegorz Kastrau, Pani Anna Daukszys reprezentująca Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Pani Jolanta Dakowska – Warmińsko-Mazurski Lider Młodzieżowego Wolontariatu, Pani  Izabella  Malańkowska - Inspektor Referatu Oświaty Urzędu Gminy Ostróda, Dyrektorzy placówek oświatowych Gminy Ostróda oraz opiekunowie szkolnych Klubów Ośmiu wraz z uczniami. Uroczystość uświetnił telegram z gratulacjami dla wolontariuszy od Pani Joanny Fabisiak, Posła na Sejm RP, Prezesa Fundacji Świat na TAK. W tym dniu jednak najważniejsi byli wolontariusze, którzy swoje wielkie serca wkładają w pomoc innym.

W tym roku do Samorządowego  Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”  Gminy Ostróda nominowani zostali:

Paulina Stankiewicz ze Szkoły Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
w Lipowie,

Natalia Kempa ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku,

Dominika Liszewska z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie,

Grupa wolontariuszy w składzie: Dominika Obrębska, Julia Freigin, Julia Szulc, Paweł Wiśniewski, Zuzanna Kaczor ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku,

Grupa wolontariuszy w składzie: Dominika Borawska, Julia Szczecińska, Hanna Korpusik, Michał Siemianowski, Marta Kuzioła ze Szkoły Podstawowej  im. Janusza Korczaka
w Brzydowie,

Grupa wolontariuszy w składzie: Natalia Gajewska, Dominik Bojerle, Ola Wanowicz, Mateusz Bobkowski, Zuzanna Machula ze Szkoły Podstawowej w Zwierzewie,

Grupa wolontariuszy w składzie: Julia Pankowska, Igor Paździorko, Julia Marszelewska, Szymon Kosek, Julia Gros z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Pietrzwałdzie.

W skład Kapituły – Jury tegorocznej edycji Konkursu weszli:

Pan Grzegorz Kastrau – Zastępca Wójta Gminy Ostróda,

Pani Ewa Malinowska – Kierownik Referatu Oświaty Gminy Ostróda,

Pani Izabela Malańkowska – Inspektor Referatu Oświaty Gminy Ostróda,

Pani Katarzyna Wrzesińska – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Pietrzwałdzie,

Pani Katarzyna Ślusarz – Dyrektor Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie.

Wynik Konkursu ogłosił Przewodniczący Jury - Zastępca Wójta Gminy Ostróda, Pan Grzegorz Kastrau.

Laureatką III Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” Gminy Ostróda została Dominika Liszewska z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika  w Samborowie.  Dominika reprezentować będzie Gminę Ostróda podczas XXVII  Ogólnopolskiej Edycji Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”.

Serdecznie gratulujemy!

Sprawozdawca uroczystości: