DZIEŃ ZIEMI

21 kwietnia 2023 roku uczniowie klas I-VIII naszej szkoły włączyli się do "Wiosennego sprzątania Warmii i Mazur" w ramach obchodów Dnia Ziemi.

Dzień rozpoczęli przygotowaniem klasowych fotorelacji z działań w ramach akcji "Moje prywatne sprzątranie Warmii i Mazur", w ramach której w ciągu tygodnia sprzatali bliskie im tereny w miejscu zamieszkania. Następnie udali się na pole biwakowe "Rataj", gdzie spotkali się z leśniczym, panem Zbigniewem Trzebiatowskim oraz wykazywali się wiedzą z zakresu języka polskiego, matematyki, języka angielskiego oraz przyrody w czasie zorganizowanych przez nauczycieli gier i zabaw edukacyjnych.  Ciepły posiłek (tu podziękowania należą się paniom kucharkom oraz Radzie Rodziców) oraz niezwykle piękna pogoda umiliły ten dzień. W drodze powrotnej uczniowie sprzątali okoliczne tereny.