17 maja 2021 roku był bardzo ważnym dniem w każdej polskiej szkole. Tego dnia pojawili się w szkole po długim czasie pracy zdalnej spowodowanej trwającą pandemią uczniowie klas IV-VIII. Szkolne korytarze znów zaczęły tętnić życiem, wszędzie rozlegał się gwar rozmów stęsknionych za sobą uczniów. Z jednej strony radość z powrotu, z możliwości zobaczenia dawno niewidzianych kolegów i koleżanek, z drugiej strony stres i strach  towarzyszyły temu powrotowi. Aby zadbać o dobrostan, dobre samopoczucie uczniów, ale i nauczycieli, postanowiliśmy się spotkać w ramach poszczególnych klas, wspólnie spędzić czas na zabawie, rozmowach, przy ognisku lub na spacerze, poznać się na nowo i zbudować nowe piękne wspomnienia.